E hënë, 25 Tetor, 2021
7.5 C
Tirana

Vjedhje spektakolare, grabitësit boshatisin dyqanin brenda 90 sekondave (Video)

Një grup personash grabitën një dyqan telefonash në një kohë rekord, për më pak se 2 minuta. Ngjarja ka ndododhur në Moschato të Greqisë mëngjesin e 1 prillit.

Siç shihet nga kamerat e sigurisë 4 grabitësit janë futur me shpejtësi në dyqan, duke grabitur mbi 50 celularë, 2 laptop, 4 tablet si dhe qindra euro.

Edhe pse alarmi i sigurisë ka rënë, ata vazhdojnë misionin e tyre pa pasur frikën e policisë. Në momentin e mbërritjes së policisë në vendngjarje, ishte tepër vonë pasi grabitësit kishin larguar.

Ndërkohë, i njëjti filial i dyqanit por në qytetin e Koropit, u vu në shënjestër të grabitësve për herë të katërt në një muaj, duke shkaktuar dëme me vlerë 10,000 euro.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Dëshmia e mikut të pilotit grek që vrau gruan: Ai kishte një lidhje paralele

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...