E mërkurë, 20 Janar, 2021
7 C
Tirana

Rama: Virusi s’ka këmbë, por përdor budallallëkun

Në kohën kur shifrat janë alarmante, sa i takon të infektuarve dhe viktimave nga COVID-19, Rama ka shfrytëzuar sërish rastin për të përcjellë një mesazh ndaj qytetarëve.

Në një deklaratë nga ceremonia e inaugurimit për hapjen e Bovillës që furnizon Tiranën me ujë, Rama tha se çështja kryesore mbetet pandemia.

Kreu i qeverisë u shpreh se të gjithë qytetarët duhet të mbajnë maska, dhe të mos gënjehen nga budallallëqet që thuhen për pandeminë.

“Të gjithë duhet të mbajnë maskat, dhe të mos humbasë vëmendja nga pandemia. Në luftën me budallallëkun, është individi dhe secili prej nesh që të mos bjemë pre e budallallëkut.

Kam mësuar dhe një shprehje gjatë kësaj kohë, që virusi nuk ka këmbë, por si këmbë përdor budallallëkun”, u shpreh ndër të tjera Rama.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Trashëgimia e fortë e epokës Trump

Nga: Pierre Haski “Internazionale” Ndërsa Shtetet e Bashkuara po përgatiten të jetojnë shumë gjatë me trashëgiminë e Donald Trump, pjesa tjetër e botës mezi pret...

Prishi kontratën me skuadrën, Igli Tare shënjestron ish-lojtarin e Milanit

Pas prishjes konsensuale të kontratës së tij me Arsenalin, Sokratis Papastathopulos është vendosur në shënjestrën e shumë klubeve që do t’a përfitonin grekun me...

Të premtosh ‘shkapjen’ e shtetit, për ta gjunjëzuar atë

Nga: Mero Baze Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë, përjashtoi Albin Kurtin dhe 46 deputetë të tjerë, nga e drejta për të kandiduar, pas verfikimit...

“Ti e di që unë fitova”/ Publikohet letra që Trump i la Bidenit

Publikohet letra që Donald Trump i ka lënë pasardhësit të tij në Zyrën Ovale, Joe Biden. Trump edhe në çastet e fundit të tij të...

Jozefina Topalli tregon kushtin e fortë për t’u bashkuar me Partinë Demokratike

Kryetarja e Partisë “Lëvizja për Ndryshim”, Jozefina Topalli thotë se bashkimi i së djathtës është i rëndësishëm por thekson se nuk mund të bëhet...