E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Virusi në Kinë/ Konfirmohet viktima e parë jashtë qytetit Wuhan

Shkon në 18 numri i viktimave të shkaktuara nga virusi vdekjeprurës që ka prekur qytetin e Wuhan në Kinë.

Mirëpo ajo çfarë ka rritur alarmin është fakti se ky është rasti i parë i konfirmuar jashtë provincës Hubei ,ku është i vendosur qyteti i Wuhan.

Sipas mediave të huaja, 80-vjeçari është gjetur i vdekur ditën e djeshme, por vetëm sot u konfirmua se ishte infektuar nga virusi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...