Bota

“Virusi misterioz”/ Wuhan në karantinë, dezinfektim me pompa gjigante (VIDEO)


               Publikuar në : 14:14 - 23/01/20 Gentjan Progni

Qyteti i Kinës “Wuhan” nga ku ka zanafillën virusi misterioz kinez është vendosur në karantinë të plotë. Qyteti, shtëpi e 11 milionë banorëve sot i ngjan një seti gjigant filmash apokaliptikë. Rrugë të boshatisura, njerëz me maska dhe gjithçka në heshtje.

Qyteti përshkohet nga kamionë të cilët shpërndajnë dezinfektues. Qyteti është paralizuar, janë bllokuar transporti publik, avionët dhe trenat. Askush nuk hyn apo del nga qyteti.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT