E diel, 5 Prill, 2020
15 C
Tirana

Viktima nëpër rrugë, pamje të frikshme nga Wuhan – “qyteti i kufomave” (FOTO)

Lexo edhe ...

​Pështyu qëllimisht mbi ushqime, arrestohet i riu në Britani

Një 20-vjecar nga Britania e Madhe është arrestuar pasi u kap duke pështyrë disa artikuj ushqimorë në një supermarket. I riu hyri në një dyqan...

A do të na shpëtojnë dot ekonomistët nga Covid-19

Nga Ben Andoni Vite më parë, gjetjet e një artikulli të një studiuesi amerikan për pasojat ekonomike të pandemisë së vitit 1918-1919 në SHBA mund...

Qetësohet situata në Francë, bilanci për 24 orët e fundit

Më në fund edhe Franca ka shënuar një ulje mjaft të ndjeshme, në numrin e viktimave nga koronavirusi. Pas dy ditëve (2 dhe 3 prill)...

Kapshticë/ 3 emigrantë shfaqin probleme shëndetësore, dërgohet ambulanca

Vijon të mos ketë një zgjidhje situata me emigrantët shqiptarë të bllokuar në Kapshticë. Mësohet se situata është tensionuar më shumë, pasi dy gra dhe...

Që prej ditës së djeshme, qyteti kinez i Wuhan është në karantinë totale. Transporti publik është ndaluar, tregjet janë zbrazur dhe njerëz janë udhëzuar të qëndrojnë nëpër shtëpitë e tyre, teksa virusi misterioz po përhapet me shpejtësi.

Agjencia e lajmeve britanike “The world News- twnews.co.uk” ka publikuar disa pamje drithëruese nga qyteti i kufomave, siç është emërtuar nga mediat e huaja, vendi nga ku ka origjinën virusi.

Sipas agjencisë së lajmeve angleze, pamjet janë shkëputur nga një video e publikuar në rrjetin instagram, ku shihen njerëz që humbasin vetëdijen teksa ecin.

Dëshmitarët pretendojnë se edhe pse viktima kishte e veshur një maskë mbrojtëse, humbi vetëdijen dhe u rrëzua. Pranë tij shihet një mjek i veshur me kostum mbrojtës dhe maskë që përpiqet ta ndihmojë.

Deri tani raportohen 25 viktima nga virusi misterioz kinez, teksa mediat e huaja raportojnë se virusi mund të jetë përhapur nëpërmjet “supës së lakuriqit” që tregtohet nëpër tregjet e Wuhan.

Simptomat përfshijnë ethe, kollë, gulçim dhe vështirësi në frymëmarrje dhe në raste më të rënda, mund të shkaktojë pneumoni, si dhe dështim të veshkave.

Virusi është konfirmuar që ka mbërritur dhe në Angli, teksa Evropa ka filluar të lëvizë të gjithë gurët për të parandaluar transmetimin e virusi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

​Pështyu qëllimisht mbi ushqime, arrestohet i riu në Britani

Një 20-vjecar nga Britania e Madhe është arrestuar pasi u kap duke pështyrë disa artikuj ushqimorë në një supermarket. I riu hyri në një dyqan...

A do të na shpëtojnë dot ekonomistët nga Covid-19

Nga Ben Andoni Vite më parë, gjetjet e një artikulli të një studiuesi amerikan për pasojat ekonomike të pandemisë së vitit 1918-1919 në SHBA mund...

Qetësohet situata në Francë, bilanci për 24 orët e fundit

Më në fund edhe Franca ka shënuar një ulje mjaft të ndjeshme, në numrin e viktimave nga koronavirusi. Pas dy ditëve (2 dhe 3 prill)...

Kapshticë/ 3 emigrantë shfaqin probleme shëndetësore, dërgohet ambulanca

Vijon të mos ketë një zgjidhje situata me emigrantët shqiptarë të bllokuar në Kapshticë. Mësohet se situata është tensionuar më shumë, pasi dy gra dhe...

“Do ashpërsojmë masat”/ Ministri maqedonas: Piku i koronavirusit do jetë në fund të prillit

Ministri maqedonas i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka njoftuar se shteti do të forcojë masat kufizuese, me synim frenimin e përhapjes së mëtejshme të koronavirusit. Në...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT