E enjte, 21 Janar, 2021
14 C
Tirana

Vijojnë shifrat e larta në Kosovë/609 raste të reja, 13 të vdekur nga COVID-19

Vijon me të njëjtat ritme shqetësuese situata me pandeminë në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 609 raste të reja dhe 13 persona nuk ia kanë dalë dot mbanë me virusin vdekjeprurës.

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 1.590 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 609 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 13 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 350 pacientë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është 21.746 raste, kurse numri i rasteve aktive është 12.864.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

10 vite nga vrasjet e 21 janarit, Braçe: Pushkatuesit janë të lirë

Zëvendës kryeministri, Erjon Braçe ka kujtuar ditën e sotme 10 vjetorin e vrasjes së viktimave të 21 janarit 2011. Braçe shprehet se për këto vrasje...

Tërmeti i fuqishëm prej 7 ballësh trondit Filipinet

Një tërmet i fuqishëm me magnitudëi 7.0 ballë tronditi sot pjesën e Filipineve jugore.  Thellësia e tërmetit ishte 95.8 kilometra poshtë detit, ndërsa epiqendra...

Vrau kunatën dhe e hodhi në liqen, burg përjetë për autorin (Emri)

Dashamir Xhepa, i cili akuzohet se vrau kunatën e tij dhe më pas e hodhi në liqenin e Sharrës, është dënuar me burgim të...

Ndryshime në qeveri: Eugena Tomini, zv/Ministrja e re e Shëndetësisë

Eugena Tomini është emëruar zv/ministre e Shëndetësisë. Vendimi është marrë në mbledhjen e qeverisë dhe është botuar tashëm në fletoren zyrtare. Tomini deri më tani...

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...