E enjte, 5 Gusht, 2021
21.5 C
Tirana

Vidhte dhe mashtronte të moshuarit, si u kap kamerieri shqiptar me…

Autoritetet në Fidenza të Parmës kanë arrestuar një shqiptar për shpërndarje të lëndëve narkotike.

30-vjeçari, identiteti i të cilit nuk është bërë ende i njohur, punonte si kamarier. Të dielën, autoritetet u vunë në ndjekie të makinës së tij tip “Passat”, pasi prej disa kohësh vëzhgohej nga policia sepse dyshohej nga disa banorë se shoferi vidhte dhe mashtronte të moshuarit.

Pasi vëren se po ndiqej nga disa makina, shqiptari mundohet të ndryshojë drejtim. Në qendër të qytetit, 30-vjeçari lë makinën dhe mundohet të arratiset në këmbë, por reagimi i shpejtë i policisë italiane duke i bllokuar rrugët e shpëtimit e detyron të dorëzohet.

Gjatë kontrollit personal, agjentët i gjetën 30-vjeçarit një dozë të vogël kokaine të fshehur në pantallona. Sipas mediave italiane, forcat e policisë ushtruan një kontroll tjetër të imtësishëm në makinë e shqiptarit. Në bagazh, ata zbuluan një modifikim të dyshimtë.

Pas çmontimit të bagazhit, u arrit të zbulohej një ndarje që kishte krijuar shqiptari dhe ku kishte fshehur dy pako me kokainë. Droga, sipas policisë, peshonte 2 kilogramë e 100 gramë, e cila nëse do të dilte në treg do të kishte një vlerë prej 200.000 eurosh.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Situatë alarmante nga zjarret në Shqipëri

Prej disa ditësh Shqipëria ndodhet e përfshirë nga zjarret, pothuajse në të gjithë territorin e saj. Sipas të dhënave zyrtare nga Agjencia e Emergjencave...

I nxorrën fytit qumështin e dhisë së Karaburunit, kishte shijen e zjarrit

Nga: Lorenc Vangjeli Eqrem bej Vlora ka një përshkrim të jashtëzakonshëm të qelizës njerëzore shqiptare në librin e tij “Kujtime 1885 – 1925”. Evropianoperëndimori fisnik...

Moti bën kthesën e madhe, nesër priten reshje shiu

Nga nesër, gradualisht mbi vendin tonë pritet depërtimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme, të lagështa dhe më të freskëta me origjinë veriperëndimore. Moti...

Sa na kushton një zjarrvënie!

Nga: Dritan Hila Canadair, Viking, Bombardier jane emrat qe njihen avionët e shuarjes së zjarreve. Kushtojnë nga 35-65 milionë dollarë për njësi. Po kaq kushton...

Ekstradohet nga Greqia ish-anëtari i bandës së Cerrikut

Një ish-anëtar i Bandës së Cerrikut është ekstraduar nga Greqia. Nga Zyra Qendrore Interpol Tirana është kryer ekstradimi i shtetasit Bashkim Buzani, 50-vjeç. Ky...