E martë, 27 Korrik, 2021
34.5 C
Tirana

Vidhet trofeu i Europa League

Një skandal ka ndodhur në Meksikë gjatë një turi promocional ku ishte pjesë edhe trofeu i Europa League. Mediat vendase kanë raportuar se gjatë transportimit me fugon në Guanajauto është vjedhur trofeu i Europa Leagues. Për fatin e mirë, zhdukja e trofeut të dytë për nga rëndësia në futbollin evropian nuk zgjati shumë, pasi shpejt autoritetet meksikane bënë të ditur rigjetjen e tij nëpërmjet një postimi në rrjetin social Twitter.

Trofeu i Europa League, që është dizenjuar nga një laborator italian, është 65 cm i lartë, 33 cm i gjerë dhe ka një thellësi prej 23 cm. Trofeu që peshon 15 kg është i punuar me argjend dhe ka një piedestal të mermertë.

Eropa League ka arritur në fazën gjysmëfinale të saj, ku Arsenal-Atletico Madrid dhe Salzburg-Olympique Marseille do të luftojnë për një vend në finale, që do të luhet në datën 16 maj, në Lion.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Aksion si në filma/”O by*h q*r hape derën”, shënjestra u ikën nga “duart”

Një makinë e cila u shpëton policëve, dhe një gazetar që e shtrijnë në tokë vetëm sepse filmoi operacionin. Ka qënë kjo skena që...

Nostalgji futbolli/ Henry flet për Messin: “Nuk di nëse Ronaldo do e bënte…”

Thierry Henry në një intervistë me Rio Ferdinand: "Nuk e di nëse e keni parë ndonjëherë Ronaldon të bëjë atë që dot'ju them për Messin...

Studimi/ Muzika i ndihmoi njerëzit të përballonin pandeminë

Dpa/ Një studim me më shumë se 5,000 njerëz të karantinuar në tre kontinente tregoi se më shumë se gjysma prej nesh përdori muzikë...

Po filmonte aksionin e policisë/ Gazetari: Më shtrinë barkas…

Një situatë e sikletshme i ka ndodhur gazetarit të “News24” Ergys Gjençaj, i cili është shoqëruar nga policia, pasi filmoi një aksion të uniformave...

Aksion anti-dro*ë në zonën e “Vorrit të Bomit” në Tiranë, arratiset një person

Një aksion anti-drogë është zhvilluar mesditën e sotme në zonën e “Vorri i Bomit” në kryeqytet, ku burimet paraprake, ende jo zyrtare njoftojnë për...