E enjte, 29 Korrik, 2021
28.5 C
Tirana

Video/Shpërthim i fuqishëm me tritol në Fier, plagoset drejtuesi

Një shpërthim i fuqishëm me tritol ka ndodhur në lagjen 29 Nëntori në qytetin e Fierit . Një mjet tip Mercedes Benz me targë AA 270 MY është hedhur në erë rreth orës 22:45.

Nga shpërthimi ka mbetur i plagosur pronari i mjetit, shtetasit  Ervin Memo 38 vjeç, i cili ka dalë vetë prej makinës dhe është shoqëruar për në spital për të marrë ndihmën e parë mjekësorem ku edhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur uniformat blu, të cilat po hetojnë për shkaqet e kësaj ngjarje si dhe për identifikimin dhe më pas kapjen e autorëve të shpërthimit me lëndën plasëse tritol.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

Njihuni me ngjarjet kryesore të një dite më parë Mbi 14 mijë raste në 24 orë në Irlandë, numri më i lartë i të infektuarve...

NSA: Rindezja e shpeshtë e telefonit mund të pengojë hakerët

Në një kohë kur është përhapur gjerësisht pasiguria dixhitale, rezulton se mënyra më e vjetër dhe më e thjeshtë e riparimit të kompjuterit, fikja...

Britania heq karantinën për të vaksinuarit nga SHBA-ja dhe BE-ja

Udhëtarët e vaksinuar plotësisht nga Shtetet e Bashkuara dhe pjesa më e madhe e Evropës, do të mund të hyjnë në Britani të Madhe...

Gjermania pro liberalizimit të vizave për shtetasit e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim sekretarin e Shtetit në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Miguel Berger. Presidentja Osmani ka shprehur...

Çelsi ofron 175 milion euro, Dortmund merr vendimin për Halandin

Erling Haaland është në qendër të merkatos. Për lojtarin norvegjez interesohen Chelsea dhe Juventus, ndërsa Real Madrid duket se është tërhequr nga gara. Kampionët e...