E hënë, 2 Gusht, 2021
25.5 C
Tirana

Video/Shpejtësi e ‘çmendur’, policia bën namin në autostradën Tiranë-Durrës

Policia ka vijuar dhe mbrëmjen e djeshme kontrollet në rrugët kryesorë të vendit, ku janë bllokuar dhe disa leje qarkullimi.

Sipas një videoje të shpërndarë nga policia shihet që makinat kanë lëvizur me shpejtësi të madhe dhe janë për 4 orë janë bllokuar 15 leje drejtimi.

Njoftim i policisë

Ne autostraden Tirane-Durres.

Me Radar me Policine Rrugore te Tiranes, per te parandaluar aksidentet rrugore.

Kontrolle te panderprera ne cdo dite te javes /dhjetra Leje Drejtimi pezullohen/sensibilizim perdite e perseri ka shume drejtues mjetesh qe abuzojne me shpejtesine e alkoolin ne timon.

Per rreth 4 ore / 15 Leje Drejtimi per shpejtesi nga 141 km/h deri ne 189 km/h.

Qellimi jone nuk eshte pezullimi i Lejes se Drejtimit, as sasia e masave administrative, por vetem e vetem parandalimi i aksidenteve rrugore.

Per rritjen e parametrave te sigurise ne rruge eshte mobilizuar 24/24 h Policia Rrugore e Tiranes.

Reklamimi i shkeljeve te ndryshme te Kodit Rrugor ka nje qellim te vetem: Sensibilizimin e drejtueseve te mjeteve dhe te kembesoreve per zbatim te rregullave te qarkullimit rrugor, me qellim qe te shpetojme jete.

Siguria e jetes ne rruge/primare per Policine Rrugore te Tiranes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Koka*na në kutitë e picave/Pronarja e makinës ishte një grua

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...