Të Gjitha

Video/Kush janë 9 priftërinjtë më të pasur në botë

               Publikuar në : 14:21 - 11/02/19 M. S

9-Joseph Prince. Pastor dhe drejtues në një kishë protestante në Singapor. Pasuria 5 milionë dollarë.

8-T.B. Joshua. Pastor shumë i njohur në Nigeri, dhe jo vetëm. Pasuria 10 milionë dollarë.

7-Kenneth Copeland. Pastor, shkrimtar dhe muzikant në SHBA. Pasuria 25 milionë dollarë.

6-Creflo Dollar. Pastor amerikan, bie në sy për jetesën lukzose. Pasuria 27 milionë dollarë.

5-E. A. Adeboye. Pastor nigerian. Pasuria 39 milionë dollarë.

4-Benny Hinn. Pastor izraelito-amerikan. Pasuria 42 milionë dollarë.

3-Chris Oyakhilome. Pastor nigerian. Pasuria 50 milionë dollarë.

2-T.D. Jakes. Pasuria 147 milionë dollarë. Pastor, shkrimtar dhe moderator televiziv ne SHBA.

1-David Oyedepo. Pasuria 150 milionë dollarë. Pastor nigerian i kishës më të madhe protestante në botë.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT