E enjte, 5 Gusht, 2021
29.5 C
Tirana

VIDEO/Inter-Juve: Ja pse arbitri Orsato ishte “njeriu i ndeshjes”

Derbi i Italisë, mes Interit dhe Juventusit të shtunën në mbrëmje ka qenë një ndeshje spekytakolare e cila ka prodhuar 5 gola. Në fund ishin bardhezinjtë që festuan dhe nisën rrugën drejt titullit kampion për të shtatën herë radhazi. Kjo ndeshje ashtu si pritej ka krijuar raste pa fund për moviolë dhe nga ana e zikaltërve arbitri Orsato akuzohet si njeriu që vendosi fatin e këtij takimi, duke treguar njëanshmëri Më poshtë, një përmbledhje e plotë e të gjitha rasteve të mbrëmshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Pasaporta e vaksinës”, një “teori konspirative” që po bëhet realitet

Një ditë më parë është konfirmuar zyrtarisht se New Yorku do të lejojë vetëm të vaksinuarit në bare, palestra e aktivitete argëtuese. Lajmi është...

Llogari bankare për të pastruar paratë, si e zbuloi FBI-ja 74-vjeçaren

S’janë të paktat rastet kur shtetasit e huaj strehohen në Shqipëri për t’iu shmangur drejtësisë në vendet ku janë rezident. Shtetasja amerikano-kanadeze, Lyda Harris,...

“Për lexim gjatë gushtit”

Nga: Skënder Minxhozi Ka qenë një kohë kur nxënësve ju jepej, gjatë pushimeve verore, një listë me libra për t’i lexuar. Atij brezi që e...

Kursi i këmbimit/Rritje e lehtë e euros, dollarit dhe paundit

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e euros, paundit britanik,  dollarit dhe frangës zvicerane. Më poshtë do të gjeni...

Zhvillimet kryesore në rajon në 24 orët e fundit

Çfarë ka ndodhur në rajon në 24 orët e fundit 1- Profesori i shkencave politike: Forcimi i sovranitetit të Kosovës, garanton integrimin e gjithë rajonit 2-...