E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Video/ Vaksinohet zëvendës presidentja e SHBA-ve, Harris: Nuk e ndjeva

Zëvendës presidentja e zgjedhur e SHBA-ve, Kamala Harris ditën e sotme ka marrë dozën e parë të vaksinës anti-Covid.

Ajo ka zgjedhur të marrë vaksinën Moderna, e cila është miratuar në Shtetet e Bashkuara, pas asaj Pfizer.

Ndërkohë, bëhet e ditur se ajo e mori vaksinën në një qendër mjekësore në juglindje të Uashingtonit, ku banojnë shumë komunitete jo-amerikanë. Pas vaksinimit ajo ka komentuar procesin, ku ka thënë se nuk ka pasur dhimbje.

Në rregull, le ta bëjmë. Ishte e lehtë. Faleminderit. Nuk e ndjeva,“-ka thënë Harris.

Vaksinave Pfizer dhe Moderna iu dha dritë jeshile për t’u përdorur nga qeveria amerikane pas zgjedhjeve presidenciale të 3 nëntorit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...