E mërkurë, 20 Janar, 2021
0 C
Tirana

VIDEO/ Vaksinat anti-Covid ruhen me policë

Një një kohë ku vaksina e shumëpritur tashmë ka arritur, aludimet nëse kjo vaksinë është efektive apo nëse ka apo jo efekte anësore janë nga më të shumta. Deri më tani, vetëm personeli shëndetësor ka kryer vaksinat e para, dhe më pas do vijohet me vaksinimin në shtëpitë e të moshuarve.

Ditën e sotme, kryeministri Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu shfaqën pamje nga depot farmaceutike që ndodhen në QSUT dhe tek ISHP, ku ruhen edhe vaksinat kundër Covid-19 dhe jo vetëm.

Manastirliu tregoi se me investimet e reja, tani janë kapacitetet për mbajtjen e 7 milion vaksinave, në temperaturën e nevojshme.

Nga ana tjetër, Rama tregoi se ambjentet ku ndodhen dozat e vaksinave kundër Covid-19, ruhen çdo çast nga forcat policore.

Ai nuk la pa ironizuar edhe faktin se si ishin këto ambjente më përpara investimeve, duke i krahasuar ato me salla kooperative, dhe duke thënë se po të vinin në atë kohë, nuk do të kishin asnjë siguri, por do të ishin vetëm “në dorë të Zotit”.

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...