E mërkurë, 20 Janar, 2021
7 C
Tirana

VIDEO/ Tropojani Sulisufaj shënon një eurogol në Suedi

Futbollisti Edi Sylisufaj i cili ka pranuar të luajë me përfaqësuesen U-21 të Kosovës, ka shënuar një eurogol së fundmi me skuadrën e Suedisë ku ai luan.

Falkenberg po humbiste 2-0 në fushën e Goteborg dhe sulmuesi i talentuar shkurtoi rezultatin në minutën e 73-të (Falkenbergs barazoi në shtesa dhe siguroi një pikë të rëndësishme).

 

20-vjeçari me origjinë nga Tropoja ka lindur në Suedi. Ai do të grumbullohet shumë shpejt me përfaqësuesen U-21 dardane. Prej janarit të vitit 2017 është pjesë e ekipit të parë të Falkenbergs, skuadër që garon në elitën e futbollit suedez (Allsvenskan). Sezonin e ri e ka nisur shumë mirë dhe sot gjeti golin e katërt në kampionat.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të premtosh ‘shkapjen’ e shtetit, për ta gjunjëzuar atë

Nga: Mero Baze Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë, përjashtoi Albin Kurtin dhe 46 deputetë të tjerë, nga e drejta për të kandiduar, pas verfikimit...

“Ti e di që unë fitova”/ Publikohet letra që Trump i la Bidenit

Publikohet letra që Donald Trump i ka lënë pasardhësit të tij në Zyrën Ovale, Joe Biden. Trump edhe në çastet e fundit të tij të...

Jozefina Topalli tregon kushtin e fortë për t’u bashkuar me Partinë Demokratike

Kryetarja e Partisë “Lëvizja për Ndryshim”, Jozefina Topalli thotë se bashkimi i së djathtës është i rëndësishëm por thekson se nuk mund të bëhet...

Parlamenti grek voton zgjerimin në Jon/ Mitsotakis: Rama na dha të drejtë

Pas dy ditësh diskutime, parlamenti grek ka aprovuar më shumicë votash projektligjin me anë të të cilit, Greqia zgjeron ujërat e saj territoriale nga...

Sondazhet e shtuara janë lajm i mirë

Nga: Astrit Patozi Denduria e pazakontë sondazheve dhe sidomos diferencat e tyre të mëdha me njëra-tjetrën janë në fakt sondazhi më i mirë se të...