E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Video/ Tërbohet ekipi holandez, VAR-i i anulon 3 gola brenda 30 minutave lojë

Ndeshja midis PSV-s dhe Groningenit, prodhoi një mori golash, por takimi u mbyll me fitoren minimale 1-0 të vendasve pasi VAR-i u bë protagonist duke anuluar 3 gola.

Goli i parë i anuluar u shënua në minutën e 56 nga Zahavi. VAR-i e konsideroi si të parregullt golin pasi topi më parë kishte kaluar vijën fatale.

Sërisht në minutën e 70-të, sistemi VAR u bë protagonist, kësaj herë goli i anuluar ishte mesfushorit Gakpo i cili u gjend në pozicion jashtë loje.

Në minutën e 86-të, sulmuesi Malen shënoi të dytin për PSV-n, por goli u anulua pas pretendimeve për pozicion jashtë loje.

Megjithatë PSV-ja arriti ta fitojë sfidën dhe ngjitet në vendin e dytë në kuotën e 64 piëve, 3 më shume se Alkmari i vendit të 3-të, por që ka një ndeshje më pak.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....