E hënë, 25 Tetor, 2021
22.5 C
Tirana

VIDEO/ Sherr mes lojtarëve në Europa League, plagoset arbitri

Ndeshja e Universitatea Craiova dhe Budapest Honved e vlefshme për Europa League, është kthyer në një arenë përleshjesh teksa futbollistët kanë filluar të grinden me njëri-tjetrin.

Pjesë e këtij sherri masiv ishte edhe futbollisti i kombëtares shqiptare, Kamer Qaka, ndërsa mësohet se ndeshja u ndërpre për më shumë se 20 minuta.

Koha e rregull u mbyll pa gola, ndërsa në 30 minutat ekstra nisi edhe sherri mes futbollistëve që përfshiu edhe arbitrin nga Irlanda e Veriut, Arnold Hunter.

Gjyqtari u godit nga një kapsollë i hedhur në fushë nga tifozat dhe u detyrua të merrte ndihmë mjekësore përpara se të riniste ndeshjen.

Ndeshja shkoi në penallti, dhe kualifikimin e siguroi skuadra rumune, pasi e saj u treguan më të saktë. Por ky rezultat mund të përmbyset,pasi UEFA ka nisur një hetim disiplinor dhe me shumë mundësi, Universitatea Craiova mund të humbasë ndeshjen në tavolinë dhe të eliminohet nga Liga e Europës.

https://www.youtube.com/watch?v=4wslvJdKtEU

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...