E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

VIDEO/Sekretari britanik i Mbrojtjes përlotet LIVE kur fliste për Afganistanin

Sekretari britanik i Mbrojtjes, Ben Wallace, ka pranuar se “disa njerëz nuk do të kthehen” ndërsa Britania përpiqet të evakuojë aleatët afganë nga Kabuli, së bashku me qytetarët e saj, me forcat britanike që synojnë të riatdhesojnë më shumë se 1.000 njerëz në ditë.

Ben Wallace dukej i përlotur ndërsa fliste me radion LBC, në lidhje me përpjekjen për të riatdhesuar britanikët dhe përpunimin e vizave për përkthyesit afganë dhe stafin tjetër pas marrjes nën kontroll të talebanëve.

“Personeli i ushtrisë janë duke punuar fortë për të nxjerrë qytetarët britanikë nga Afganistani, por jo të gjithë do të mund të kthehen. Disa do të mbetën aty”, tha Wallace, duke mos i kursyer as lotët. /Tirana Today

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...