E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Video/ Qytetarët largohen të tmerruar, momente nga vrasja në Elbasan

Publikohet video ku shfaqen momentet e para të nisjes së përplasjes me armë, ngjarje që ndodhi dy ditë më parë, ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani dhe u plagosën katër persona të tjerë.

Pamjet e publikuara janë filmuar nga brenda një makine që po kalonte në lagjen ”5 maji”, në momentin që nisën krismat.

Në video, fillimisht duken njerëzit e grumbulluar në rrugë, policë të shqiponjave dhe në një moment dëgjohen të shtëna me armë.

Ende mbetet e paqartë se në cilin drejtim është qëlluar por duken njerëzit që largohen të panikosur nga gjithçka që po ndodhte.

Konflikti në Elbasan nisi pasi pjesëtarët e grupit që Partia Demokratike i quan “struktura e mbrojtjes së votës”, ndaloi dhe tentoi të kontrollonte me forcë një makinë ku dyshonin se ishte një mbështetës i PS-së që merrej me blerje votash.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....