E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Video/ Peshkaqeni sulmon breshkën, peshkatarët e shpëtojnë

Dy peshkatarë në Bahamas, shpëtuan javën e kaluarnjë breshkë deti, e cila po sulmohej nga një peshkaqen tigër.

Kai Survance, i cili ndan aventurat e tij në det në mediat sociale, i tha ”Fox News”, se ai dhe shoku i tij, Bronson Russell shkuan për peshk mëngjesin e 22 nëntorit, por vunë re një peshkaqen.

Grabitqari iu afrua atyre dhe më pas ata panë një breshkë të pafuqishme që luftonte për jetën e saj.

Unë nuk doja të shtyja dorën time, peshkaqeni ishte i madh“, tha Kai.

Në vend të kësaj, ata të dy pritën që peshkaqeni të qetësohej pak dhe më pas kapën breshkën. Teksa e mbajtën në varën e tyre për disa çaste, ata e lëshuan sërish breshkën në det.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...