E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

VIDEO/“Përplasje” në konferencën e Merkelit, protestojnë mediat në Kosovë

Konferenca e përbashkët për media e kryeministrit Rama dhe kancelares gjermane Merkel, ka zgjatur më pak se 40 minuta.

Kjo ka sjellë një lloj proteste nga gazetarët e Kosovës, të cilët kanë kërkuar më shumë kohë për të parashtruar pyetjet.

Por kreu i qeverisë shqiptare mbajti një qëndrim të prerë, ku tha se konferenca mund të vazhdojë me të, por për shkak të axhendës, kancelares i duhet të largohet.

Gazetarët nga Kosova nuk i kanë kursyer ankesat ndaj kryeministrit Rama. Ata kanë reaguar duke iu adresuar kreut të qeverisë për padrejtësi, ndërsa Rama u shfajësua duke përdorur axhendën e ngarkuar të kancelares Merkel.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...

VIDEO/Drogë, armë e vjedhje energjie, momenti i arrestimit të volejbollistit

Një volejbollist ka rënë në prangat e policisë, pasi është kapur me armë zjarri, municion luftarak dhe kokainë. Volejbollisti 26-vjeçar i identifikuar si Eraldo...

Debati në PD, Basha-Berisha na sjell edhe njëherë debatin për sovranitetin

Nga: Ben Andoni Në Shqipëri është e prerë dhe e menjëherë-pranueshme se nëse e thotë diçka apo e artikulon ambasadori i SHBA-së, atëherë deklarata ka...