E shtunë, 25 Shtator, 2021
8.5 C
Tirana

Video/ Nuk pranonin të largoheshin, kamioni shtyp protestuesit

Po bëhen ditë tashmë që qytetarë të shumtë amerikanë po protestojnë kundër arrestimit të emigrantëve, të cilët u kapën nga autoritetet gjatë kohës që ata po punonin në një fabrikë.

Mirëpo një ngjarje rëndë është regjistruar pak orë më parë, teksa një makinë është futur mes një turme protestuesish, të cilët po manifestonin në një qendër ndalimi të ICE (Imigracionit dhe Doganave).

Kamioni ka plagosur disa nga protestuesit që ishin ulur në rrugë dhe refuzonin të largoheshin nga andej. Demonstruesit po protestonin kundër trajtimit të migrantëve në paraburgim të ICE.

Për më shumë shikoni pamjet e publikuara nga BBC.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...