E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

VIDEO/Në fillim flakë dhe asfalti përfundon në ajër, pamje tronditëse nga Kina

Pamjet që janë bërë virale në rrjet, tregojnë një shpërthim të fuqishëm në Wuhan të Kinës, ndërsa ende nuk ka konfirmime zyrtare se çfarë ka ndodhur. Pamjet që janë shpërndarë në Twitter, tregojnë për flakët e zjarrit që dalin nga toka, e ndërsa njerëzit që po ecin, fluturojnë në ajër.

Sipas raportimeve të mediave të huaja, incidenti tronditës ku pati një shpërthim të papritur në mes të rrugës në qytetin qendror kinez të Wuhanit, trembi qytetarët.

Në një video virale në internet, punëtorët e një rrugë në Wuhan shihen duke punuar në një kanalizim ndërsa njerëzit afër po ecin drejt destinacioneve të tyre. Rruga shpërtheu dhe asfalti fluturoi në ajër.

Rruga u ça aq shumë, sa një motoçiklist u hodh disa metra larg dhe nuk ishte në gjendje të ngrihej për shkak të plagëve.

Katër persona, përfshirë punëtorët e linjës së kanalizimeve u plagosën, por fatmirësisht nuk u raportua për viktima.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...