E mërkurë, 16 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Video/ Ndërpritet ndeshja e futbollit në Ukrainë, plas grushti mes femrave

Një skenë e dhunshme ka ndodhur në një ndeshje të luajtur në Ukrainë, në futbollin e femrave. Pamjet që bëjnë xhiron e rrjetit, demonstrojnë sherrin mes futbollisteve e që përfundon në goditje.

Një nga lojtaret kreu një faull në mesfushë, dhe në nerva e sipër ka shkelur me këmbë kundërshtaren e saj. Kaq mjaftoi që plaste dhuna e të godisnin njëra-tjetrën. Për rikthimin e situatës drejt normalitetit, u desh që gjyqtaret të ndërprisnin ndeshjen për disa minuta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut/KPK shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK shpalli të mërkurën vendimin e shkarkimit nga detyra për prokuroren e Tiranës, Alketa Zifla. Gjatë seancës dëgjimore të zhvilluar...

‘Basha vodhi zgjedhjet’, grupimi ‘Për PD’-në zbardh shkeljet

Grupimi 'Për PD-në' ka dalë në një konferencë për media, ku kanë listuar arsyet pse Basha fitoi një mandat të tretë në krye të...

Euro 2020/ Dita hapet me Finlandë-Rusi, për rusët detyrim fitorja ndaj fqinjëve

Faza e grupeve të UEFA EURO 2020 hyn sot në xhiron e ndeshjeve të dyta. Finlanda përballet me Rusinë, Turqia përballet me Uellsin dhe...

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...