E mërkurë, 20 Janar, 2021
9 C
Tirana

Video/ Mesfushori shqiptar, Qazim Laçi protagonist në kampionatin francez

Pas performancës mjaft të mirë me Kombëtaren, mesfushori Qazim Laçi, ka qenë protagonist edhe në ndeshjen e kampionatit të zhvilluar ditën e sotme.

Futbollisti dibran kontribuoi me asist në barazimin 2-2 që skuadra e tij Ajaçio, arriti në transfertë ndaj Guingamp.

Driblim i bukur në zonën mike nga lojtari i kombëtares kuqezi dhe pasim perfekt për shokun e skuadrës, Nouri që finalizoi gjithçka me një goditje potente.

Kur u mendua se skuadra e shqiptarit do të dilte nga kjo transfetë me 3 pikë të arta, vendasit barazuan shifrat në minutën 90+2, duke ndarë kështu pikët.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fundosja e “Wilhelm Gustloff”, tragjedia më e madhe detare e të gjitha kohërave

Titaniku, është tragjedia detare më e përmendur, por nuk është tragjedia më e madhe në histori. 33 vite më vonë, do të mbytej në...

Alarm për bombë në Gjykatën e Lartë të SHBA, godina ndodhet shumë pranë Capitol

Teksa pritet inaugurimi i Joe Biden si President i 46-të i SHBA-ve, një befasi ka ndodhur shumë afër Capitol, pikërisht në Gjykatën e Lartë. Stafi...

Rritet numri i të infektuarve, edhe 4 viktima nga Covid-19

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 4 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë...

Kategoria Superiore/ Vllaznia ndëshkon Bylisin dhe marshon drejt titullit

Fitore dramatike, në frymën e fundit e Vllaznisë në “Adush Muça”, në një fushë të vështirë. Një gol i Ardit Hoxhajt në minutën e...

Një pusullë përkujtuese presidentit Biden

Nga: Veton Surroi 1. Sot fillon dita e parë e punës së presidentit Joseph Biden dhe agjenda e tij që tani, fill pas inaugurimit, është e...