E hënë, 26 Tetor, 2020
14 C
Tirana

VIDEO/ Me maska e leva, 3 hajdutët mbi ‘kokën’ e pronarëve…vjedhin 3 mln lekë

Më të lexuarat

Ish-kryebashkiaku i Lezhës: Si e refuzova ofertën joshëse për inceneratorët

Ish-kryetari i Bashkisë së Lezhës, Viktor Tushaj shprehet kundër qasjes së qeverisë shqiptare për të zgjidhur problemin e mbetjeve përmes inceneratorëve. Ai solli përvojën e...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...

Vdes njeriu më i pasur në Korenë e Jugut, lideri i Samsung

Lideri i kompanisë Samsung, Lee Kun-Hee ka humbur jetën në moshën 78 vjeçare. Ai është personi që ka transformuar biznesin e vogël të themeluar nga...

Video bëhet virale/Kamerat kapin momentin kur Melania i shtyn dorën Presidentit

Tashmë publiku duket se është mësuar me momentet e sikletshme ndërmjet Donald Trump dhe Melania Trump. Të shumta kanë qenë rastet kur Zonja e Parë...

Prangosen dy persona në Rinas, tentuan të korruptonin punonjësin e Rinasit

Dy shqiptarë janë nisur drejt Rinasit dhe kanë tentuar që të korruptojnë punonjësit, por nuk ia ka dalë mbanë. Një prej tyre i ka dhënë...

Report Tv ka siguruar një video ekskluzive të një vjedhje të ndodhur më 23 shkurt të vitit 2019 në fshatit Mengel të Elbasanit ku tre persona të maskuar dhe me leva hynë në një shtëpi, ku në katin e parë shërbente si restorant, dhe vodhën 3 milion lekë nga një kasafortë në dhomën e gjumit.

Hajdutët kanë hyrë qetësisht duke hapur derën kryesore të shtëpisë, kanë kaluar në oborr, kanë hipur nga çatia e katit të parë (pjesës së shkëputur të restorantit ku ndodheshin familjarët) dhe në katin e dytë kanë marrë kasafortën me para, për të cilët duket se kishin dijeni që ndodhej në dhomën e gjumit, pasi janë drejtuar direkt në atë pjesë të shtëpisë.

Pronari, Kastriot Puka dhe bashkëshortja e tij ndodheshin në katin e parë, në kuzhinën e restorantit, dhe nuk i kanë ndjerë hajdutët për shkak se kishte zhurma.

Pas ngjarjes policia arriti të krijojë një identitet të njërit prej autoreve, por deri më tani ende asnjeri prej tyre nuk është arrestuar.

Ngjarja:

Rreth orës 20:00 të mbrëmjes së 23 shkurtit në fshatin Mengël të Elbasanit, janë grabitur në banesën e një biznesmeni rreth 30 milionë lekë të vjetra. Shtëpia dy katëshe është në pronësi të Kastriot Pukës, ku kati i dytë shërben për banim, ndërsa kati i parë është restorant ku familja edhe punonte. Në momentin e vjedhjes nuk ka qenë i pranishëm asnjë person.

Lexo edhe :   Safet Gjici mbledh asamblenë e burrave të PS-së, por “harron” maskat

Autorët dyshohet të kenë qenë tre persona dhe të maskuar. Kanë mundur të hyjnë në dhomën ku pronari i shtëpisë mbante në një kasafortë të ardhurat nga biznesi dhe të marrin me vete kasafortën me para.

Lexo edhe :   Safet Gjici mbledh asamblenë e burrave të PS-së, por “harron” maskat

Policia ka sekuestruar pamjet filmike dhe ka nisur punën për mbledhjen e provave. Dyshimet e para të policisë janë tek persona që kanë njohje me familjen pasi gjithçka ka ndodhur brenda pak minutave dhe autorët kanë pasur dijeni të saktë në lidhje me vendin ku ishin vendosur paratë duke mos kontrolluar në asnjë nga dhomat e tjera të katit të dytë,por duke shkuar menjëherë tek dhoma ku ishte kasaforta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paqartësi për vaksinën e Coronës

Vaksinë për Coronën që këtë vit? Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn e uli euforinë. Edhe nëse ka një vaksinë në fillim të vitit...

Biden: Trump mund të rizgjidhet president i SHBA-ve

Kandidati demokrat për president në SHBA, Joe Biden thotë se presidenti Donald Trump ende mund të fitojë zgjedhjet e vitit 2020. Biden e thotë këtë,...

Opozita bjelloruse shpall grevë kombëtare

Opozita bjelloruse bëri thirrje për grevë kombëtare të hënën, e fundit në një seri përpjekjesh për të larguar nga pushteti udhëheqësin Alexander Lukashenko, pas...

Mund ta fusin në kaos botën, çfarë nuk dini rreth stuhive diellore

Mbi 99 për qind e masës në të gjithë sistemin tonë diellor ekziston vetëm tek Dielli. Ai është mbi 100 herë më i madh...

Rama nga Libani: Nxorëm 4 fëmijë nga kampi i ferrit, nesër vijnë në atdhe

Kryeministri Edi Rama, ndodhet në Liban dhe ka takuar fëmijët e riatdhesuar nga kampi famëkeq i Al Hawl. Në një prononcim për mediat, Rama tha...