E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

(Video) Katastrofë mbrojtja e Romës, shënon Bale/Juventusi në avantazh ndaj Valencias

Në ndeshjen kyçe për vendin e parë të Grupit G, Real Madrid shënon i pari në Olimpiko. Përballë Romës vendos momentalisht Gareth Bale. Uellsiani shënon në minutën e 47 golin e avantazhit, duke ndëshkuar prapavijën e verdhekuqve. Një gabim i portierit dhe pastaj edhe mbrojtjes nxorën të lirë Bale për golin e 0-1. Më pas ka shënuar edhe Lucas Vasquez, pasi një asisti mjaft të bukur me kokë të Benzema.

Kërkohet një fitore për të ruajtur vendin e parë në grup dhe Juventus përgjigjet në Allianz Stadium me golin e avantazhit shënuar në minutën e 59 përballë Valencias. Mario Mandzukic ka shënuar golin e avantazhit, por spektaklin e jep Cristiano Ronaldo, me një lëvizje që lë të shtangur mbrojtësin, përpara se të japë asist për kroatin, që e ka të thjeshtë të depozitojë në rrjetë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...