E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Video/ Mbërrijnë në Greqi vaksinat e para anti-covid të Pfizer dhe BioNtech

Mbërrijnë në Greqi vaksinat e para kundër Covid-19, të Pfizer dhe BioNTech. Sipas mediave greke, 9.750 dozat e para kanë mbërritur me kamion mbrëmjen e djeshme, në Promachonas.

Transportimi u bë me të gjitha masat e nevojshme të sigurisë. Zëvendës Ministri i Mbrojtjes Civile, Nikos Hardalias, ishte prezent gjatë hyrjes së vaksinave në kufirin e vendit. Shpërndarja e tyre në Athinë pritet të bëhet ditën e sotme dhe më 27 dhjetor do të nisë vaksinimi.

Në vendin fqinj do të mbërrijnë edhe 83,850 doza të tjera, ndërsa në muajt janar dhe shkurt pritet të merren përkatësisht 429,000 dhe 333,450 doza.

Transferimi i dozave në depo dhe prej andej në qendrat e vaksinimit do të bëhet në fshehtësi absolute dhe me mbrojtje shumë të fortë policore.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...