E mërkurë, 24 Nëntor, 2021
14.5 C
Tirana

VIDEO/Mbahej në rrotën e avionit, afgani filmon veten kur largohet nga Kabuli

Video e cila është bërë virale, tregon një djalë të ri që regjistron veten dhe afganët e tjerë duke u kapur pas një aeroplani të Forcave Ajrore të SHBA, i cili po ngrihej nga aeroporti i Kabulit. Këto pamje të rënda, s’janë gjë tjetër veçse tentativa e dëshpëruar për të ikur nga vendi i kontrolluar nga talebanët.

Pamjet tregojnë njeriun e buzëqeshur që përshëndet turmën e njerëzve, një ditë pasi kryengritësit rrëzuan qeverinë.

Të paktën dy persona humbën jetën, pasi avioni gjigant C-17 Globemaster u ngrit në fluturim.

Zyrtarët amerikanë thanë se shtatë persona u vranë, përfshirë dy të pushkatuar nga trupat amerikane, pasi turmat sulmuan aeroportin ndërkombëtar.

Dhjetëra njerëz mund të shiheshin duke u përpjekur të kapen mbi trupin e avionit të transportit. Për shkak të këtij kaosi, ushtria amerikane pezulloi përkohësisht evakuimet – si ushtarake ashtu edhe civile – për të larguar njerëzit nga aeroporti.

Burimi i lajmit: New York Post. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sherr mes adoleshentëve në Tiranë, plagoset 17-vjeçari

Një sherr për konflikte të dobëta ka ndodhur në zonën e Laprakës, në Tiranë. Një 17-vjeçar me inicialet A. S., ka përfunduar në spital...

Mbi modelin Ramiz Alia

Nga: Genc Pollo Në 31 mars 1991, katër muaj pas themelimit të Partisë Demokratike, u mbajtën zgjedhje parlamentare, të cilat, për herë të parë mbas...

Fuste në vend mallra “si ndihmë humanitare”, procedohet përfaqësuesi i shoqatës

Dogana ka goditur një skemë mashtrimi. I referohemi një rasti me mallra të importuara “si ndihmë humanitare”. Nga skema e ngritur, përfaqësuesi ligjor i...

Ringjall fantazmën Millosheviç/Meta sulmon ‘Open Balkan’ dhe ‘shigjeton’ Ramën

Nisma e "Ballkanit të Hapur" nga Prishtina është sulmuar nga kreu i shtetit, Ilir Meta. Për të, kjo nismë rivalizon procesin e Berlinit dhe...

“VIDEO 3D” e aksidentit në Bullgari, si u përplas autobusi

Në mediat maqedonase është publikuar një video 3D ku tregon skenën si ndodhi aksidenti tragjik me 46 të vdekur në Bullgari. Aktualisht ka komente...