E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

VIDEO/Mashtroi gjermanët gjatë raportimit LIVE, gazetarja pushohet nga puna

Një reportere gjermane është pushuar nga puna, pasi mashtroi në TV duke thënë se kishte ndihmuar ekipet e kërkim-shpëtimit për të pastruar. Mediat e huaja raportojnë se Susanna Ohlen është kapur në kamera nga një person që ndodhej në atë zonë, teksa kishte lyer fytyrën e saj me baltë për të treguar se kishte ndihmuar në pastrimin e vendit.

Susanna Ohlen, 39-vjeç u lye me baltë, duke pretenduar se kishte dhënë kontributin e saj në përpjekjet për pastrim në Bad Münstereifel, pas përmbytjeve ku humbën jetën 128 persona.

RTL.de kishte botuar një artikull të titulluar: “Pastrimi pas përmbytjes: Prezantuesja e RTL jep një dorë në Bad Münstereifel”, ku paraqiste Ohlen.

Ajo u kap “mat”, pasi një qytetar postoi videon në internet të enjten. Televizioni doli me një deklaratë ku thuhej se: “Qasja e reporterit tonë kundërshton qartë parimet gazetareske dhe standardet tona. Prandaj, ne e pushuam nga puna të hënën, pasi dëgjuam për të”. Ohlen ka punuar në RTL që nga viti 2008.

Burimi i lajmit: Dailymail. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...