E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Video/ Manaj pranë golit, mbyllet në barazim pjesa e parë në Kardif

Përfundon me rezultatin e bardhë 0-0, pjesa e parë e ndeshjes miqësore midis Uellsit dhe Shqipërisë. Një 45 minutësh i vakët, me të dyja skuadrat të cilat nuk arritën të krijonin raste të pastra shënimi.

Momenti më i mirë i kësaj pjese, i takoi kombëtares shqiptare ku në minutën e 16, sulmuesi Rei Manaj u gjend i vetëm përballë skuadrës së miqve.

Për fat të keq, ai nuk mundi ta dërgojë topin në rrjetë, teksa gjuajta e tij la shumë për të dëshiruar. Edhe pse bëhet fjalë për një miqësore, ku rezultati nuk ka shumë vlerë, kuqezinjtë do të tentojnë të marrin maksimumi nga ky takimi.

 

Formacionet zyrtare 

Uells– (4-4-2): Henesi; Ampadu, Mefam, Dejvis, Uilliams; Levit, Alen, Ramsi, Norrington-Dejvis; Bruks, Roberts. Trajner: Rob Pejxh.

Shqipëria – (3-5-2): Selmani; Ismajli, Kumbulla, Gjimshiti; Doka, Çekiçi, Bare, Abrashi, Lenjani; Balaj, Manaj. Trajner: Edoardo Reja.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...