E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Video/ Kushtoi 75 mln euro, tapeti i “Air Albania” në gjendje skandaloze

Është mbyllur në barazim pa gola pjesa e parë e derbit të kryeqytetit Tirana-Partizani.

Por, në një stadium pa tifozë ajo që ra në sy ishte gjendja e fushës së stadiumit më të madh në vend.

Tapeti i fushës është në një gjendje skandaloze, çka pengon edhe futbollistët të japin më të mirën e tyre.

Inagurimi i impiantit u bë më 17 nëntor 2019, me ndeshjen Shqipëri-Francë, ndërsa kostoja e stadiumit arriti në 75 milionë euro.

Me 22 mijë vende, “Air Albania” është një nga stadiumet më të shtrenjta, ku një stol ka vlerën e 3 mijë eurove kosto ndërtimi.

Një ditë më parë, UEFA përzgjodhi pikërisht “Air Albania Arena” si stadiumin që do të presë finalen e parë të Conference League në vitin 2022.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...