E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Video/ Kryeministri izraelit, Netanyahu vaksinohet ‘live’: Ta bëjnë të gjithë

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu u vaksinua sot kundër COVID-19 në një transmetim të drejtpërdrejtë televiziv. Netanyahu u bë i pari izraelit dhe një nga udhëheqësit e parë botërorë që është vaksinuar me dozën e parë të vaksinës së “Pfizer”.

Kreu i qeverisë tha se ai dëshiron të jetë i vaksinuari i parë në vend për të dhënë një “shembull personal” dhe për të inkurajuar izraelitët që të bëjnë të njëjtën gjë.

Ai garantoi se nëse të gjithë e bënin së bashku vaksinën, atëhere pandemia do kalohej më shpejt se ç’mendon njerëzimi.

“Kjo është një ditë shumë e madhe për shtetin e Izraelit. Ne kemi përjetuar për gati një vit pandeminë më të keqe që njerëzimi ka njohur në 100 vitet e fundit dhe ky është fillimi i fundit. Ne kemi sjellë miliona vaksina në shtetin tonë të vogël të Izraelit dhe të gjithë duhet të vaksinohen.”, tha Netanyahu.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...