E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

VIDEO/Ish-marinsi çarmatos grabitësin me një lëvizje të vetme

Një veteran i Trupave Detare të SHBA në Arizona u kap në video duke çarmatosur vetëm një të mitur me armë, i cili po përpiqej të grabiste një pikë karburanti të mërkurën.

Incidenti ndodhi rreth orës 4:30 të mëngjesit, brenda dyqanit në një pikë karburanti Chevron, tha Zyra e Policisë të Qarkut Yuma. Zyra e policisë publikoi pamjet nga brenda dyqanit që tregojnë tre grabitës. Një person i armatosur ecën pranë një klienti, ndërsa i drejton armën. Klienti vepron menjëherë, duke goditur grabitësin.

Klienti të cilin e identifikuan si një veteran i Trupave Detare, e çarmatosi me sukses grabitësin dhe e mbajti atë deri sa të vinte policia.

Nuk raportohet për të lënduar. Mbi grabitësin rëndon akuza për “grabitje të armatosur” dhe “sulm të rëndë”.

Policia është në kërkim të dy të dyshuarve të tjerë, të cilët ishin larguar nga vendi i ngjarjes kur ndërhyri veterani i marinës.

Burimi i lajmit: Fox News. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...