E hënë, 2 Gusht, 2021
25.5 C
Tirana

Video/ Inspektorët përplasen me bisnezmenin: Sill naftën mos ha m.. shumë!

Ish-kryeministri Sali Berisha kanë ka ditën e sotme ka denoncuar një video të një biznesmeni Xhaferr Lami I cili shpjegon se  inspektorët e hidrokarbureve I kanë bërë presion, për të marrë më shumë naftë se sa parashikohet në rregullore.

 Të ndodhur para kësaj situate bisnesmeni nuk e ka pranuar kërkesën e tyre,  dhe situata degjeneroi në përplasje fizike.

Në videon e publikuar në rrjetet sociale nga ish kryeministri Sali Berisha, bashkë me sqarimet e biznesmenit për atë që ka ndodhur, dëgjohet dialogu me inspektorët e hidrokarbureve që tërhiqen nga kërkesa për naftë, pasi vetë janë kapur në mungesë të dokumentacionit.

Biznesmeni tregon në denoncimin e tij se situata degradoi në përplasje fizike për shkak se inspektorët kërkuan më shumë naftë se sa parashikohet në rregullore.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...