E martë, 26 Janar, 2021
5 C
Tirana

Video/ Infermieri mashtron sikur po injektohet me vaksinën anti-covid

Video e një infermieri, i cili bën sikur po injektohet me vaksinën anti-covid është bërë virale në rrjetet sociale.

Në video shihet një infermier i cili po “bën” vaksinën, por në të vërtet shiringa nuk është shtypur nga mjeku, por është bërë vetëm për të treguar në kamëra se infermieri po e merrte vaksinën.

Marrja e vaksinës është dhënë në transmetim të drejtpërdrejtë në televizion, për të bindur popullsinë që të marrë dozën.

Kjo video, ka ngjallur shumë dyshime në rrjet në lidhje me efikasitetin dhe vlefshmërinë e vaksinës, ndërkohë që spitali ka deklaruar se infermieri vetëm ka marr një dozë të vaksinës.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Derrick Lewis (@thebeastufc)

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa është numri aktual, dhe ç’do të ndodhë me popullsinë e botës në të ardhmen

Deri në korrikun e vitit 2020, Toka banohej nga afërsisht 7.8 miliardë njerëz. Popullsia globale, është më shumë një vlerësim i numrit të përgjithshëm...

U gjet i mbytur/ Gruaja e ish-ministrit grek hedh akuzat : Mund të jetë vrarë

Vdekja e ish-ministrit të Rendit në Greqi, Sifis Valyrakis ka ngjallur reagime nga ana e familjes. Bashkëshortja e tij, Minas Papatheodorou – Valyrakis, dyshon...

Ura e Zogut drejt shembjes, fundoset me 30 cm njëra nga këmbët mbajtëse (Video)

Prurja e shumtë e ujit në Lumin Mat ka shkaktuar sërish probleme në Urën e Zogut në Milot. Marrja e inerteve pranë këmbëve te urës,...

Zbulohet klauzola e veçantë te Tirana, ja çfarë ndodh me kontratën e Dedes

Nevil Dede firmosi më 13 nëntor 2020 një kontratë 2-vjeçare me klubin e Tiranës. Pas vetëm 73 ditësh në krye të pankinës bardheblu, trajneri...

Krijoi parti me Murrizin, habit Valteri: Nuk e di ende se me kë do të kandidoj

Halit Valteri është konsideruar si një prej personazheve më të rëndësishëm të partisë së re të krijuar së bashku me deputetët Myslym Murrizi, Alban...