E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Video/ I zhytur në ujë, gazetari që rrezikoi jetën duke raportuar

Një video e një gazetari pakistanez teksa raporton i zhytur në ujë është bërë mjaft virale në rrjetet sociale.

Në video shfaqet gazetari Azadar Hussain, i cili është i mbuluar nga uji deri në zonën e qafës, teksa po raporton për përmbytjet që kishin përfshirë zonën e Pakistanit.

Reporteri diskutoi për dëmet që kishin shkaktuar përmbytjet, duke prekur kryesisht tokat bujqësore në zonën e Punjab-it. Siç raportojnë mediat e huaja, përmbytjet në atë zonë kanë ardhur si pasojë e rritjes së nivelit të lumit Sind.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shto ujë e shto…komisione

Nga: Skënder Minxhozi Lulzim Basha po përpiqet të krijojë një axhendë paralele me "Foltoren" e Sali Berishës, e cila po gërryen prej javësh jo vetëm...

Rrjedhin dokumentet konfidenciale, si lobojnë shtetet për ngrohjen globale

Një rrjedhje e madhe e dokumenteve të parë nga "BBC News", tregon se si vendet po përpiqen të ndryshojnë një raport shkencor vendimtar, se...

Veshka e derrit transplantohet te njeriu (FOTO)

Për herë të parë, një veshkë derri është transplantuar në një njeri, pa shkaktuar refuzim të menjëhershëm nga sistemi imunitar i marrësit, një përparim...

Shpërthim i fuqishëm gazi në Kinë/Publikohen pamjet ‘apokaliptike’ (VIDEO)

Të paktën 3 persona u vranë dhe më shumë se 30 u plagosën në një shpërthim të fuqishëm në një restorant, në qytetin verilindor...

Evi Kokalari i publikon dokumentin Bashës: Të nis një investigim për këto afera

Që kur u shfaq në "Foltoren" e Sali Berishës si një mbështetëse "amerikane" e ish-kryeministrit në “luftën” e tij kundër SHBA-së, Evi Kokalari nuk...