E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

Video/ Goli ‘magjik’ i Pedro që po bën xhiron e rrjetit

Skuadra e Chelsea ka mundur Red Bull Salzburg me rezultatin 5-3.

Christian Pulisic dhe Ross Barkley ishin lojtarët që mbizotëruan me performancën e tyre fantastike në këtë ndeshje. Por magjinë e vërtetë e solli Pedro, i cili i ka lënë të gjithë tifozët me gojë hapur, me golin e tij spektakolar.

Pedro gjeti rrugën e rrjetës me një goditje me takë, duke shënuar golin e katërt për skuadrën e drejtuar nga Frank Lampard.

Pavarësisht golit të mrekullueshëm që ai shënoi, ka pasur shumë diskutime nëse Pedro do vijojë të jetë pjesë e Chelsea apo jo, tani që Lampard është në krye të skuadrës.

Nga ana tjetër, ky veprim i sulmuesit Pedro po bën xhiron e botës dhe padiskutim, mund të cilësohet si goli më i bukuri i kësaj vere.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=16&v=frPdF1nrvcE

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...