E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

VIDEO/Futbollisti i Venezuelës rrezikoi t’i thyente këmbën Leo Messit

Momente të sikletshme e po kaq të frikshme u shënuan në sfidën mes Venezuelës dhe Argjentinës, të vlefshme për kualifikueset e Botërorit.

Në minutën e 32-të, mbrojtësi Adrian Martinez bëri një ndërhyrje ndaj Lionel Messit, duke i vënë në rrezik këmbën yllit argjentinas.

Pamjet në fjalë nuk kanë nevojë për shumë komente, ndërsa takat e ngritura të tij nuk kursyen këmbën e majtë të “Pleshtit”, i cili mbeti i shtrirë në tokë.

Në kohë reale ka ndërhyrë stafi mjekësor, për t’i dhënë ndihmën e duhur yllit argjentinas.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...

U ekzekutua nga një i mitur për hakmarrje, zbardhet ngjarja e rëndë në Lezhë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lezhën. Një person është qëlluar për vdekje në fshatin Manati. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë Lekë...