E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Video/Rrëzon dy herë në tapet francezin, boksieri shqiptar drejt titullit kampion bote

E shtuna ishte pa dyshim dita e shqiptarëve në boks. Pas fitores së madhe të Haxhi Krasniqit edhe një tjetër boksieri shqiptar i cili jeton në Gjermani ka triumfuar. Është Xhek Paskali , ai i cili ka fituar duelin përballë boksierit të fuqishëm nga Franca, Joseph Mulema.

Paskali në gjitha rundet ka qenë më i mirë se francezi, madje në raundin e dytë dhe të katërtin ka arritur që ta rrëzoi boksierin francez dy herë në tapet. Kjo fitore e madhe ia hap dyert boksierit të lindur në Tiranë, për të luftuar për titullin kampionë bote në kategorinë super të mesme.

Kujtomë që tani Paskali, renditet në vendin e 68 në kategorinë super të mesme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...