E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

VIDEO/“Do të jetë gati në vjeshtë”, Rama jep lajmin fantastik

Paraditen e sotme, kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga kryebashkiaku, Erion Veliaj, kanë inspektuar nga afër punimet për rindërtimin në lagjen e re në Ndroq.

Lagjja e re do të jetë gati gjatë vjeshtës, duke iu dhënë mundësinë rreth 350 banorëve që të mblidhen në lagjen qëndrore.

Në moton ‘ska kohë për pushim’, Rama njofton me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, se në lagjen e re do të akomodohen rreth 350 banorë, ku do të kenë shtëpinë e banimit, kopshtin, shkollën dhe një qendër komunitare.

Statusi

Lagja e re në Ndroq, do të jetë gati në vjeshtë, me shtëpitë e banimit, kopshtin, shkollën dhe një qendër komunitare

Pasi humbën shtëpitë e vjetra në pika të largëta e të veçuara, rreth 350 banorë do të mblidhen në këtë lagje qendrore, me akses të shpejtë në shërbime për të gjitha moshat

#SkaKohëPërPushim

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...