E martë, 20 Tetor, 2020
9 C
Tirana

VIDEO/“Do na e heqësh këtë? O Lul shko fli gjumë”, përballja e fortë Rama-Basha

Më të lexuarat

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

A do të ketë një mbyllje të dytë? ISHP në prag të masave të forta shtrënguese

Autoritetet në Shqipëri kanë përsëritur gjatë ditëve të fundit se gjithmonë po tentohet që Shqipëria të mos izolohet, ndërsa pasojat do të ishin fatale....

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat, dalin pamjet e rënda

Gazetari i portalit “Reporteri” në Kosovë, Shkumbin Kajtazi, gjatë mesnatës është përballur me një sulm të rrezikshëm. Ndaj mjetit të tij është qëlluar me rreth...

“Shqipëria do të izolohet më 23 tetor”, Alfred Cako bën parashikimin e frikshëm

Konspiracionisti Alfred Cako ka bërë një parashikim të frikshëm, ku sipas tij, vendi ynë do të përjetojë një karantinë të dytë. Ndonëse ende nuk...

Naftëtarët refuzojnë Ramën: Nuk dalim nga greva pa ardhur këtu e pa marrë pagat

Grevistet naftëtarë nuk kanë vonuar përgjigjen për kryeministrin Edi Rama, pas ftesës së këtij të fundit për bisedime. Ata nuk e pranuan thirrjen e tij,...

Bum infektimesh në Shqipëri, 3 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Situata me pandeminë në Shqipëri nuk po njeh shenja përmirësimi. Edhe ditën e sotme ka patur një bum të infektuarish. Tre persona kanë humbur jetën...

Shtëpi 500 mijë euro në Palasë? Basha i përgjigjet Braçes

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të zv.kryeministrit Braçe se ai ka blerë shtëpi në Palasë në vlerën e 500,000 eurove. Basha...

Meta me tone të ashpra ndaj Bashës: Thuaji popullit tënd që je peng dhe vazhdo

Deklarata e kreut të PD, Lulzim Basha se Meta për opozitarin, aq sa unë bëj presidentin, ka sjellë reagimin e ashpër të kreut të...

Specialisti shqiptar thotë se virusi do zhduket, nëse mbajmë maska për 6 javë

Çdo ditë e më shumë mjekët kërkojnë nga ana e qytetarëve disiplinim dhe mbajtjen e maskave, si një mënyrë për të penguar transmetueshmërinë e...

‘Gjobat për maskat të paligjshme’, /Meta-Ramës: Reflekto, po tremb qytetarët

Presidenti i Republikës, Ilri Meta i bën thirrje qeverisë, që të reflektojë për aktin normativ, që gjobit qytetarët të cilët nuk e mbajnë maskën...

Kryedemokrati Basha bëri një ndërhyrje mbrëmjen e djeshme në emisionin “Opinion”, ku pati një përballje me kryeministrin Rama. Pasi kreu i qeverisë publikoi një dokument që sipas tij tregon se Basha do të jepte me koncesion landfillin e Sharrës, ky i fundit u fut në një lidhje telefonike në studio, ku akuzoi Ramën se gënjen.

Basha u ndal tek inceneratorët e qeverisë Rama, dhe tha se miliona para kanë shkuar për një person të vetëm, i cili është gjithashtu me precedentë penalë dhe anëtar i bandës së Lushnjes. Por kryeministri nuk qëndroi në heshtje, ndërsa iu kthye kundërshtarit të tij duke i thënë që të flejë gjumë.

 

Edi Rama: Do na e heqësh këtë? O Lul fli, shko fli gjumë, shko fil, shko fli. Fli vlla.

Lulzim Basha: Mjafton të shikosh në internet dhe do të shikosh gjithë deklaratat për shtyp të miat dhe të IFC-së.

Edi Rama: Çfarë të shikosh?

Lulzim Basha: Do të shikosh kush e bllokoi dhe pse e bllokoi. Nuk doje që plehrat të trajtoheshin siç trajtohen në një vend normal.

Blendi Fevziu: Kryeministri ka sjellë një tabelë që tregon që kostoja e plehrave në vende të tjera është më e lartë se në Shqipëri.

Lulzim Basha: Pse futesh në gjëra të tilla. Thelbi këtu është që 75 milionë Euro të shqiptarëve janë dhënë një pronari të tre inceneratorëve të matjes së plehrave…

Edi Rama: Ça janë këto, fakte?

Lulzim Basha: Që janë me lekët e shqiptarëve, të cilat janë regjistruar në parajsa fiskale. Kush janë pronarët?

Blendi Fevziu: Me të vërtetë, kush janë pronarët?

Lulzim Basha: E ka bërë ajo zonja aty, e ka bërë BIRN zoti Fevziu që është rrjeti i gazetarëve investigativë i financuar nga SHBA-ja dhe BE-ja. E ka bërë hetimin, por nuk e lë zonjën të flasë prandaj i vërsulet ashtu…

Blendi Fevziu: E kam pas shpinës sime, investigimin e BIRN.

Lulzim Basha: Hetimi ka treguar se këto para…

Edi Rama: (I drejtohet Fevziut) Mbaroje pra tashi…

Lulzim Basha: Janë gllabëruar nga krimi i organizuar në bashkëpunim me qeverinë e cila në një ditë ka paguar 14 mln Euro. Më lejo të them dhe diçka tjetër.

Lexo edhe :   “Shes” një adresë holandeze për inceneratorin e radhës
Lexo edhe :   “S’është lojë, as një grip i zakonshëm”, Rama: Rimbyllja do të ishte problem

Edi Rama: Fjalime do të mbajë tani?

Lulzim Basha: Sot keni lejuar atë shfaqje të turpshme se nuk e kuptoj se si mund të çohet njeriu që drejton qeverinë dhe t’i vërsulet gazetarëve duke thyer edhe distancimin social…

Blendi Fevziu: Çfarë të bëj të zihem me grushta?

Lulzim Basha: Minimumi duhet t’i thuash aq se mund të kesh Covid dhe t’ia ngjisësh Bert Rakipllarit…

Blendi Fevziu: Ia thashë nja 4 herë. Të lutem tani cito tamam dhe ti.

Robert Rakipllari: E mbroj vetë veten. Mos na e qaj hallin.

Edi Rama: E ka hallin me ty.

Lulzim Basha: Sot kjo shfaqje e shëmtuar, konfirmon hajdutërinë e kësaj afere, konfirmon gënjeshtrat nga fillimi deri në fund të sëpari qeverisë edhe për disa muaj dhe më e zeza e të zezave është që këto miliona euro i mungojnë shqiptarëve në këto ditë, mbi 600 mijë pensionistëve që ky u thotë vini maskën se do të të gjobis…

Blendi Fevziu: Nuk m’i cakton dot ti temat që flas unë.

Lulzim Basha: Nuk t’i caktoj unë temat, unë të jap deklaratën…

Blendi Fevziu: Çfarë deklarate?

Edi Rama: O Fevzi?

Lulzim Basha: Mjekëve që u ka premtuar 1000 Euro dhe infermierëve 500 Euro.

Blendi Fevziu: Basha këtu hyjmë në një diskutim tjetër. Basha se kjo është deklaratë për shtyp, ishte vetëm për inceneratorët përgjigja. Ke përgjigje?

Edi Rama: Lul fli vëlla, fli. Fli Lul, fli gjumë, gjumë të ëmbël. Fevzi na e hiq tani të flejë të vijojmë bisedën këtu ose të iki unë.

Blendi Fevziu: Ai është njeriu që do t’ju sfidojë në zgjedhje.

Edi Rama: Lë të më sfidojë në zgjedhje, le të flejë gjumë tani se i bën keq kur rri zgjuar. S’e di pse ka qëndruar zgjuar tani se ai zakonisht fle gjumë. Fli Lul, fli. Lëre. Mbylle tani mos na e banalizo tani se do iki fare. Mbylle mos na bëj sherr kot tani. Na fut këta tani. Ik tani Lul fli gjumë. Lul fli. Fli zemër, fli artist. Fli.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Më qëlluan me pistoletë”, zbardhet telefonata që alarmoi Policinë e Vlorës

Një 27-vjeçar ka denoncuar në Komisariatin e Policisë së Vlorës, së një person ka dashur ta vrasë. Shënjestra ka qënë shtetasi me inicialet M.F....

Nga nesër kufizohet hyrja në Tiranë nga Dogana, ja rrugët alternative 

Drejtori i Policisë së Tiranës, Rebani Jaupaj, njoftoi se nga nesër do të kufizohet trafiku në zonën e Unazës së Madhe tek ish sheshi...

Ish-drejtoresha e Tatimeve tregon kujt i përket rafineria e Ballshit

Ish-drejtoresha e Tatimeve, Briseida Shehaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë në lidhje me çështjen e rafinerisë së Ballshit. E ftuar në Syri.net, Shehaj...

Sërish izolim?/ Rreth 19 mijë mësues janë trajnuar për mësimin online

Për ti paraprirë çdo situate lidhur me pandeminë, janë marrë masat edhe për trajnimin e mësueve për mësimin online. Shumë mësues kanë rezultuar të...

Familja i jep fund kërkimit për biznesmenin Remzi Hoxha

Familja e Remzi Hoxhës ka bërë të ditur se do t’i jap fund kërkimit të eshtrave të tij. Me rastin e 25-vjetorit të rrëmbimit...