E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

VIDEO/Dallgë të larta dhe shkumë që mbulon qytetin, pamje apokaliptike në Spanjë

Stuhia e fuqishme “Gloria” që ka përfshirë Spanjën ka shkaktuar përmbytje të shumta, teksa disa zona në vend janë mbuluar nga shkuma e detit.

Sipas Daily Mail, qyteti i Mallorca po përballet me dallgë të mëdha që përplasen në muret e ndërtesave. Ndrësa në zonat e famshme për pushime si Costa Brava, vendasit u zgjuan në pamjen surreale të shkumës së detit, e cila kishte pushtuar një pjesë të qytetit të vjetër.

Në pamjet e publikuara nga mediat e huaja, shkuma mbulon pothuajse deri në bel njerëzit.

Stuhia “Gloria” pritet të sjellë shira të mëdha në Katalonja, duke rritur rrezikun e lumenjve në zona si Girona.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...

I gjithë rrjeti kundër Beatrix, reagon nëna e këngëtares

Beatrix Ramosaj me Donald Veshajn pranuan publikisht se kishin pëlqim për njëri-tjetrin dhe mbrëmë dhanë edhe puthjen e parë. Por pas kësaj puthje, i...