Bota

VIDEO/ Dalin pamjet e para nga tërmeti në Turqi, qytetarët në panik


               Publikuar në : 19:42 - 24/01/20 B H

Dalin pamjet e para nga tërmeti i fuqishëm që tronditi Turqinë disa minuta më parë.

Njerëz nëpër rrugë që bërtasin, makina të dëmtuara, kaos. Kjo është situata në qytetin e Elazig në Turqi që ishte epiqendra e tërmetit 6.8 ballësh. Video të shumta gjatë dhe pas tërmetit janë publikuar në rrjetet sociale.

“Tërmeti ishte shumë i fortë. Allahu i ndihmoftë vëllezërit tanë në Elazig”, shkruan dikush në Twitter.

Ndërsa në një video tjetër shihet një djalë i ri teksa lutet, gjatë lëkundjeve të tërmetit.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT