E premte, 24 Shtator, 2021
24.5 C
Tirana

Video/ Bllokohet mjeti në Maqellarë, dyshohet se shpërndante para për vota

Nuk kanë fund tensionet midis forcave politike, teksa na ndajnë vetëm 3 ditë nga zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Përfaqësues të Partisë Demokratike kanë bllokuar një mjet në Maqellarë, me pretendimin se personat që ndodheshin brenda tij, po shpërndanin para në këmbim të votave.

Sipas tyre, paratë do të shpërndahen tek qytetarët për t’u marrë më pas votën në zgjedhjet e së dielës.

Personat që ndodhen brenda në mjet kanë kundërshtuar kontrollin dhe mes palëve ka nisur përplasja fizike. Paraprakisht, mësohet se bëhet fjalë për dy punonjësit e Bashkisë së Bulqizës, Denis Gjoli dhe Albjon Ceku.

Siç duket edhe nga pamjet e publikuara nga drejtuesi politik i PD në Dibër, Xhelal Mziu, mbështetësit kanë rrethuar mjetin, ndërsa po presin që në zonë të mbërrijë edhe Policia.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...

E kemi ditur gabim, ja çfarë ngjyre ka në të vërtetë Dielli

Nga Dr. Alastair Gunn Sigurisht që nuk ka ngjyrën e verdhë, që endeshin zakonisht në librat tuaj shkollorë. Dielli lëshon dritë në një gamë të...

Të isha socialist, do gëzohesha pafund kur Berisha e baltos Bashën kësisoj…

Nga: Artur Zheji Vetëm pak kohë më parë nuk mund të mendohej kurrë kjo që po ndodh këto kohë, edhe sikur të futeshin në punë...

“Zëri i Amerikës” shkruan për rigjykimin e Fatmir Mediut

Në Shqipëri, Gjykata e posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar u shpreh sot në favor të gjykimit të ish ministrit të...