E diel, 12 Korrik, 2020
21 C
Tirana

VIDEO/Ardi Veliu del blof, pamjet e të ëmës së djalit të dhunuar janë xhirime nga filmi

Më të lexuarat

Hoti paralajmëron rikthimin e gjendjes së jashtëzakonshme

Kryeministri Avdullah Hoti ka paralajmëruar se nëse numri i rasteve vijon të rritet, atëherë në Kosovë mund të shpallet gjendja e jashtëzakonshme. I ftuar në...

Nga marrëveshja me Turqinë tek Konventa e Aarhusit, Meta dekreton 3 ligjet e rëndësishme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme 3 ligje të parlamentit. Kreu i shtetit ka dekretuar shpalljen e ligjit “Për ratifikimin e...

Humb jetën nga koronavirusi babai i gazetarit të njohur

Gazetari i njohur, Berat Buzhala njofton se babai i tij ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Përmes një postimi në Facebook, gazetari tregon se babai i...

“Unë kryeministër e ai president”, Rama thumbon Bashën

Përgjigjet e kundërpërgjigjet ndërmjet Ramës dhe Bashës nuk kanë fund. Pasi kryedemokrati zbuloi prapaskenat, lidhur me ofertën që i kishte ardhur nga ndërmjetësues të...

“U rrah nga shokët e skuadrës”, reagon lojtari rumun i Partizanit

Qendërmbrojtësi rumun i Partizanit, Deian Boldor, ka reaguar pas lajmeve që qarkulluan sot në media se ai ka pësuar nga shokët e tij të...

Zbardhet përgjimi/ Ish-kryeministri maqedonas Zoran Zaev ofendon shqiptarët

Një përgjim i ish-kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ku dëgjohet duke ofenduar shqiptarët po bën xhiron e rrjetit. Në videon e siguruar nga...

U kërkoi të mbanin maskë, shoferi i autobusit humb jetën nga të rrahurat e të rinjve

Një 59-vjeçar i cili punonte si shofer autobusi në Francë ka humbur jetën, pasi u rrah nga një grup pasagjerësh që refuzuan të mbanin...

U fotografua në rrugë, reagon deputetja e infektuar

Deputetja e PDK në Kuvendin e Kosovës Eliza Hoxha e cila është infektuar nga COVID-19, së fundmi u fotografua në rrugë. Reagimet qenë të shumta,...

Shpërthejnë protestat në Greqi pas miratimit të ligjit në Kuvend

Në Greqi kanë janë regjistruar protesta të dhunshme, kundër ligjit që kufizon të drejtën për të protestuar që u miratua së fundmi në Parlament. Ky...

“Bleu shtëpi 232 mijë euro”/ Majko: Ndryshova banesë për shkak të kërcënimeve

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko, ka pohuar edhe një herë se ai ka marrë kërcënime nga Irani rreth dy vite më parë. Majko ka reaguar...

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka folur sot për dhunën e 4 efektivëve kundër një 15-vjeçari, ngjarje e cila ka ndodhur pak javë më parë. Në Komisionin e Sigurisë, Veliut i është kërkuar nga deputetët që të jepte llogari. Si kundërpërgjigje, Veliu publikoi një video ku shfaqej nëna e 15-vjeçarit të dhunuar, Ziada Çodo, me armë në dorë. Veliu këtë video e shiti si një ngjarje të vërtetë, dhe tha se kjo ishte edukata që i ka dhënë Ziada Çobo djalit të saj.

Madje ai shkon edhe më tej, duke bërë përgjegjëse familjen për sjelljen e djalit. Me pretekstin se policia ka vepruar drejt, ai ia kalon të gjithë përgjegjësinë djalit dhe familjes që nuk i ka dhënë edukatën e duhur.

“Shikoni nga çfarë familjë vjen ky fëmijë. Ma treguan këtë video për të treguar se sa i edukuar është ky fëmijë. Nuk dua të justifikohem më. Jo se dua të mbroj Policinë. Por të jemi realist”, u shpreh Veliu.

Në materialin filmik shfaqej nëna e 15-vjeçarit të dhunuar, Ziada Çodo, e cila ishte me armë në dorë.

 

View this post on Instagram

 

😅😅😅e ka nda mendien😅😅😅

A post shared by Zaida Cobo (@zaidacobo_official) on

Ajo që kalon limitet lidhet me faktin se Veliu këtë video e shiti si një ngjarje të vërtetë, dhe tha se kjo ishte edukata që i ka dhënë Ziada Çobo djalit të saj.

Mjaftojnë disa kërkime të thjeshta për të kuptuar se video e shfaqur nga ai ishte nga një pjesë filmi. Këtë e ka denoncuar edhe një qytetar, që i shkruan ish-kryeministrit Berisha.

 

Statusi

Jashte imagjinate: Ja ku arrine paftyresia dhe amoraliteti i kreut te narkopolicise se narkoshtetit trafikatit Geron Velia. Imagjinoni cfare eshte ne gjendje te beje ky qe vetem njeri nuk mund te quhet! Lexoni ketu per poshtersine e manipulimit te Narkotrafikantit Geron Velia ne krye te policise.

Ai perdor video nga xhirimi i nje filmi ne te cilin nena 15 vjeçarit te torturuar shazerisht nje jave me pare tek Liqeni nga narkohorra me uniforme zonja Çobo loste nje role me revole per te sulmuar para mediave dhe paraqitur ate si nje grua ordinere ! Krim! Pafytyresi! sb

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Dielli do të lindë përsëri”/ Hashim Thaçi viziton varrin e Adem Jasharit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar varrin e Adem Jasharit, dy ditë para nisjes për në Hagë. “Jam sonte këtu në Prekaz për të...

Listat e hapura kërkojnë ndryshime në kushtetutë, sipas një eksperti ndërkombëtar

Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama dhe Partia Demokratike, replikuan sërish sot në distancë pas deklarimit të djeshëm të kreut socialist për të mbështetur propozimin...

Japoni/ Dhjetëra viktima nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës

Ka shkuar në 63 numri i personave që kanë humbur jetën nga rrëshqitjet e tokës në rajonin Kyushu në jugperëndim të Japonisë. Sipas agjencisë së...

Armand Duka uron De Biasin për detyrën e re

Kreu i FSHF-së, Armando Duka, ka uruar ish-trajnerin e kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, për detyrën e re. Duka thotë së shpreson që De Biasi...

Kapshticë/ Policia greke nuk lejon asnjë makinë me targa shqiptare të kalojë kufirin

Të gjithë shqiptarët që duan të udhëtojnë drejt Greqisë këtë fundjavë nuk do të lejohen. Sipas Abc News, pala greke në Kapshticë ka njoftuar se...