E shtunë, 27 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Video/ 20-vjeçari hero përleshet me pitbullin, si i shpëton jetën 4-vjeçarit

Një fëmijë 4-vjeç u sulmua egërsisht pak ditë më parë nga një pitbull në Rio de Janeiro. Sapo u gjend aty pranë dhe pa skenën e tmerrshme, 20-vjeçari Patrick do Céu ndërhyri menjëherë për të shpëtuar 4-vjeçarin, Joao Pedro.

Në videon e kapur nga kamerat e sigurisë dallohet qartë momenti kur i riu përleshet me pitbullin, ndërsa arriti ta largojë fëmijën duke e vendosur mbi një makinë.

Patrik u shpreh se në çastin kur pa ngjarjen, i erdhi në mendje vajza e tij 2-vjeçare. Të dy personat që ranë pre e këtij sulmi pësuan lëndime, por fatmirësisht nuk përfundoi me pasoja fatale.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Studimi: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit

Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy doza, zvogëlon transmetimin e virusit pas...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpërndarë...

Koronavirusi, Tomini: Dy fëmijë ndodhen në terapi intensive

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën me Covid-19 në spitalet që trajtojnë koronavirusin në vendin tonë. Në një lidhje direkte me...

Epidemiologu Alimehmeti: Të saktësohen sa teste e tampone bëhen në ditë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për situtën e pandemisë në vendin tonë, ku është shprehur se është ende herët për të folur për një...

Rakacolli: Të hënën vijnë 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se të hënën do të vijnë në Shqipëri 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer. Ajo tha në Report...