E hënë, 18 Janar, 2021
3 C
Tirana

Vetëflijimi në Tiranë, flet vëllai i Zhaneta Josifit

Vëllai i Zhaneta Josifit, Selman Fejzo, për “News24”, ka treguar detaje nga takimet me motrën dhe mbesat e tij.

Ai pohoi se mbesën e tij të ndjerë, Anisa, nuk e kishte takuar që prej 2 vitesh:

“Anisa nuk dilte sa herë shkonim në shtëpi. Na thoshin ‘Anisa është në shtëpi, po lexon e po fle’.

Nuk na shkonte kurrë mendja që do ndodhte kjo gjë. Prej kohësh nuk po kontaktoja dot me motrën. U detyrova të shkoja në Polici.

Motra me vajzën iu përgjigjën thirrjeve të Policisë. Motra dhe Blerta i thanë Policisë ‘jemi në shtëpi’. Policia na tha se motra me vajzat ishin mirë. Anisën ka rreth 2 vjet pa e takuar.

Në shtëpi nuk kemi ndjerë kurrë erë të rëndë. Nuk e kuptojmë arsyen e këtij akti ekstrem.

Nuk kam informacion në cilin sekt fetar ishin përfshirë. Vajzat ishin me shkollë të lartë, vetëm e ëma punonte”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...