E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Vendimi/Kush pranon mandatin, nuk është më pjesë e LSI!

LSI ka marrë vendimin që të përjashtojë nga radhët e saj, të gjithë ata antarë të kësaj force që kanë pranuar të marrin mandatin e deputetit, pavarësisht vendimit unanim të partisë.

Vendimi për çrregjistrimin e tyre nga lista e anëtarësisë është marrë në mbledhjen e 22 Shkurtit, dhe mban firmën e kryetares Monika Kryemadhi.

“Çregjistrimin nga regjistri i anëtarësisë i LSI për kandidatët e regjistruar në listën shumë emërore të LSI, në zgjedhjet për Kuvend të Shqipërisë të datës 25 qershor 2017, të cilët thyejnë vendimin politik të LSI për djegien e mandateve. Vendimi i çregjistrimit do të ekzekutohet individualisht për secilin nga kandidatët e listave shumë emërore, që pranojnë mandatin si deputet të Kuvendit të Shqipërisë”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...