Politikë

Vendimi për Dajtin/ Soreca kërkon vlerësim urgjent nga KLGJ dhe Prokuroria


               Publikuar në : 19:34 - 10/02/19 lm

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Sorecam, ka reaguar  lidhur me vendimin e Gjykatës së Apelit për uljen e dënimit ndaj Dritan Dajtit.

Në një postim në twitter, Soreca thotë se ky vendim ndaj të të pandehurit Dajti të akuzuar për vrasjen e katër policëve kërkon vlerësimin urgjent nga KLGJ dhe Prokurori i Përgjithshëm.

“Vendimi i Gjykatës së Apelit për zvogëlimin e dënimit të të pandehurit të dënuar për vrasjen e 4 policëve bën thirrje për vlerësim urgjent nga KLGJ dhe Prokurori i Përgjithshëm”, shkruan Soreca.

Ambasadori  Soreca thotë se reforma në drejtësi është e pakthyeshme dhe do të mbulojë të gjitha nivelet e juridiksionit.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT